EIC Accelerator - Horizon Europe toetusprogramm innovaatilistele ettevõtetele

EIC Accelerator – Horizon Europe toetusprogramm innovaatilistele ettevõtetele

EIC pakub uut programmi Accelerator suure potentsiaaliga innovaatiliste start-upidele ja väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) aitamaks neil finantseerida ja toetada uusi tooteid, teenuseid ja ärimudeleid, mis võiksid soodustada majanduskasvu, luua uusi turusegmente või lõhkuda olemasolevaid turutrende.

Kes ja kui palju?

Accelerator programmi eesmärk on toetada VKE-dest taotlejaid arengutsükli keskmises või hilisemas etapis ehk tehnoloogiavalmiduse tasemel (TRL) 6–9. VKE-d saavad taotleda individuaalselt 2,5 miljoni euro suurust toetust 70% rahastamismääraga ja / või omakapitali investeeringutega (nn segatud rahastamine) kuni 15 miljonit eurot. Seega pakub programm rahastamisvõimalusi kuni 17,5 miljonit eurot. Accelerator sisaldab nii avatud kui ka temaatilisi voorusid. 2021. aasta temaatilised voorud keskenduvad (1) strateegilisele tervishoiule, (2) digitaalsetele tehnoloogiatele ja (3) roheleppe uuendustele majanduse taastamiseks. Toetus saame kasutada töötasudeks, teenusteks jne.

Toetuse taotlemise etapid:

1) lühike taotlus, mis sisaldab 5-leheküljelist kirjeldust, slaidiesitlust ja videoesitlust. Lühike taotlusprotsess avati aprillis jooksvaks taotlemiseks.

2) täistaotlus: esimese künnise ületanud projektitaotlused kutsutakse seejärel ühe aasta jooksul täistaotlust lõpule viima. Accelerator täistaotluste 2021.a. tähtajad on nii avatud kui ka temaatiliste voorudega seotud taotluste puhul (kogueelarve on 1,1 miljardit EUR) 9. juuni ja 6. oktoober 2021;

3) intervjuu: kuuest eksperdist koosnev paneel kuulab ettevõtte uuenduse esitlust ja viib seejärel läbi pooletunnise küsimuste ja vastuste osa. Intervjuu läbinud ettevõtted saavad EIC-ilt toetusettepaneku ja kutsutakse läbirääkimistele toetuse ja omakapitali osa aruteluks.

Võtke ühendust meie toetusvaldkonnajuhiga:

Kai Krashevski, tel: +372 5647 7546

References from the field

We have been very happy with Excedea's services as an advisor and facilitator to our international growth.

Pertti Huuskonen, Chairman of the Board, Technopolis Oyj


Co-operation with Excedea has given us a great opportunity to focus on our core business and at the same time be able to use growth opportunities with internationalisation development.

Management Team, Saalasti Oy,