EIC Accelerator - Horizon Europe toetusprogramm innovaatilistele ettevõtetele

EIC Accelerator – Horizon Europe toetusprogramm innovaatilistele ettevõtetele

EIC pakub uut programmi Accelerator suure potentsiaaliga innovaatiliste start-upidele ja väikse ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) aitamaks neil finantseerida ja toetada uusi tooteid, teenuseid ja ärimudeleid, mis võiksid soodustada majanduskasvu, luua uusi turusegmente või lõhkuda olemasolevaid turutrende.

Kes ja kui palju?

Accelerator programmi eesmärk on toetada VKE-dest taotlejaid arengutsükli keskmises või hilisemas etapis ehk tehnoloogiavalmiduse tasemel (TRL) 6–9. VKE-d saavad taotleda individuaalselt 2,5 miljoni euro suurust toetust 70% rahastamismääraga ja / või omakapitali investeeringutega (nn segatud rahastamine) kuni 15 miljonit eurot. Seega pakub programm rahastamisvõimalusi kuni 17,5 miljonit eurot. Accelerator sisaldab nii avatud kui ka temaatilisi voorusid. 2021. aasta temaatilised voorud keskenduvad (1) strateegilisele tervishoiule, (2) digitaalsetele tehnoloogiatele ja (3) roheleppe uuendustele majanduse taastamiseks. Toetus saame kasutada töötasudeks, teenusteks jne.

Toetuse taotlemise etapid:

1) lühike taotlus, mis sisaldab 5-leheküljelist kirjeldust, slaidiesitlust ja videoesitlust. Lühike taotlusprotsess avati aprillis jooksvaks taotlemiseks.

2) täistaotlus: esimese künnise ületanud projektitaotlused kutsutakse seejärel ühe aasta jooksul täistaotlust lõpule viima. Accelerator täistaotluste 2021.a. tähtajad on nii avatud kui ka temaatiliste voorudega seotud taotluste puhul (kogueelarve on 1,1 miljardit EUR) 9. juuni ja 6. oktoober 2021;

3) intervjuu: kuuest eksperdist koosnev paneel kuulab ettevõtte uuenduse esitlust ja viib seejärel läbi pooletunnise küsimuste ja vastuste osa. Intervjuu läbinud ettevõtted saavad EIC-ilt toetusettepaneku ja kutsutakse läbirääkimistele toetuse ja omakapitali osa aruteluks.

Võtke ühendust meie toetusvaldkonnajuhiga:

Kai Krashevski, tel: +372 5647 7546

References from the field

We are very much satisfied with the professionalism, effort, and relentless search for correct information. Especially impressed I was personally about your team’s ability to understand our complicated product structure, and to link that information with your search and reporting, demonstrating high ability to understand deeply our industry.

Mikko Isotalo, CEO, Lujabetoni Group Oy


I am very pleased with Excedea’s work in the project. Including the countries where we already operate in the analysis made comparison of new markets easy.

Mika Hartikainen, Senior Vice President Europe and Asia, Lindström Oy